Chystáte se k prodeji nemovitosti? Tady je malý přehled toho, co budete nejspíše dříve či později potřebovat.
Číst vícePři nabídce pronájmu vybaveného bytu můžeme počítat s rychlejší obsazeností takovéhoto bytu. Základem takového vybavení, se kterým většina nájemců automaticky počítá, by měla být kuchyňská linka se spotřebiči a kompletní vybavení koupelny a wc. Nad rámec tohoto základu je dobré byt vybavit..
Číst víceAdvokátní úschova zaručuje bezpečný převod peněz. Jedná se o jeden ze způsobů úschovy kupní ceny do doby, než dojde k přepisu vlastnického práva. Jaké jsou výhody pro prodávající a kupující: chrání Vás před přepisem vlastnického práva na kupujícího ještě před tím, než budou peníze za prodej..
Číst víceDruh vlastnictví nemovitosti může ovlivnit nejen způsob užívání, ale také finanční a právní záležitosti. Proto je dobré znát základní informace a také konkrétní výhody a nevýhody. Osobní vlastnictví nemovitosti. Osobní vlastnictví je nejčastějším a nejjednodušším druhem vlastnictví nemovitostí..
Číst více. . . aneb kdy neplatíte daň z příjmu. Určitě už jste slyšeli pojem „časový test“, který vám může ušetřit peníze při prodeji nemovitosti. Jde o pěti nebo desetiletou lhůtu vlastnictví nemovitosti, po které jste osvobozeni od placení daně z příjmu v případě prodeje nemovitosti. Pětiletá lhůta byla..
Číst víceDaň z příjmu při prodeji nemovitosti je stanovena ve výši 15 % a počítá se pouze z rozdílu mezi kupní a prodejní cenou nemovitosti, nikoli z celé prodejní ceny, jak je občas mylně interpretováno.
Číst víceJestliže jste v loňském roce nabyli, prodali nebo darovali nemovitost, nezapomeňte tuto skutečnost uvést v přiznání k dani z nemovitých věcí, a to i v případě, že jste uzavřeli Kupní smlouvu a podali návrh na vklad již na konci minulého roku a Katastrální úřad provedl vklad vlastnického práva až..
Číst víceStavební zákon platný od 1. července 2024 nově dělí stavby na drobné, jednoduché, vyhrazené a ostatní. A právě u drobných staveb není zapotřebí povolení ani kolaudace. V současnosti je možné postavit si na svém pozemku třeba zahradní domek, garáž, dílnu, skleník nebo bazén, a to až do 40 m2..
Číst vícePovinnost vlastníka bytu nahlásit výboru SVJ, případně správci či vedení družstva počet osob bydlících v daném bytě vyplývá z dvou zákonů. Prvním je občanský zákoník a druhým zákon o poskytování služeb spojených s užíváním bytů a nebytových prostorů v bytovém domě. Občanský zákoník ukládá..
Číst vícePlánujete-li si pořídit nemovitost, tak nezapomeňte také na její pojištění, které chrání Váš majetek před různými riziky. V závislosti na rozsahu krytí a konkrétních potřebách majitele existuje několik typů pojištění. Mezi základní typy patří například. Pojištění domu nebo bytu – toto pojištění..
Číst více